« Ožujak 2024 »

Vila Jesenka
Autor: Nikolina Novaković, 27. 10. 2020.

Stigla nam je jesen u obliku vile Jesenke. Ušetala je tiho u našu školu ostavljajući za sobom žute i jesenke plodove. „Tko je to?“ zapitali su se učenici Osnovne škole Antuna Mihanovića. Vila Jesenka se je nasmiješila i ispričala svoju priča: Bok, djeco! Ja sam vila Jesenka. Nedavno sam stigla u vaš grad i donijela vam boje jeseni. Nije li vam grad lijep u crvenim i zlatnim bojama? Donijela sam vam slatke jabuke i šljive, mirišljavo grožđe, kruške i orahe. Na svakom ćošku zasigurno vas mami miris pečenih kestena. Jeste li izabrali najljepšu bundevu? Stiže nam uskoro Noć vještica. Uživajte u mojoj ljepoti i nemojte mi zamjeriti poneki kišni, hladni dan. Tada opet budite malo dijete i veselo zaigrajte po baricima. Ovaj sastavak napisao je učenik 5.a razreda Vjekoslav Lončarić.

Učenici 5.a razreda sudjeluju u  eTwinnig projektu Kraljice i kraljevi drame. Izrađivali su lutku Vilu Jesenku koju su ukrasili jesenskim plodovima. Svi su predstavili vilu Jesenku u dvominutnom izlaganju. Učenici su birali najljepšu vilu Jesenku i najljepšu priču. Najljepšu, najkreativniju vilu imala je učenica Leana Biglbauder, a najbolji govornik koji je ispričao najljepšu priču bio je Vjekoslav Lončarić. Učenici su oživjeli jesen na poseban i kreativan način.