Radionica u organizaciji Zaklade Slagalica
Autor: Mirjana Knežević, 23. 11. 2023.

Budući da je dio učenika iz 8.a i 8.b razreda pobijedio na natjecanju „U potrazi za filantropskim blagom“, Zaklada Slagalica održat će im niz radionica, a prva je održana 20. studenog 2023.

Radionica je započela u dvama krugovima, vanjskom i unutarnjem, gdje su učenici svom paru odgovarali na pitanja poput „Volim Osijek zato što...?“, „Da možeš biti ravnatelj(ica) na jedan dan, što bi promijenio(la)?“ i slično.

Nakon te aktivnosti učenici su se prema boji papirića koji su im bili zalijepljeni na stolce podijelili u pet skupina. Svaka skupina dobila je problemski zadatak koji su zajedničkim idejama trebali riješiti. Učenici su na inovativan i kreativan način uspjeli riješiti probleme lokalne zajednice kao što su govor mržnje izražen grafitom na zgradi, problem nezbrinutih životinja na ulici, nezbrinjavanje otpada, problemi u centru za mlade i oglušivanje ravnatelja i nastavnika na učeničke ideje i mišljenja.

Predstavnici svake skupine pročitali su svoja rješenja te je time zaključena prva u nizu radionica. Veselimo se idućoj radionici, a do tada pogledajte kako je učenicima bilo na priloženim fotografijama.