« Srpanj 2020 »

Otišao je i vratio se

Što se događa s ljudima bez srca? Umiru? Žive? Umiru. Žive. Kako ljudi bez srca mogu živjeti? Teško. Na aparatima. Bez svojih voljenih. Slična se situacija dogodila mom tati. Jednog lijepog dana otišao je igrati tenis. Pao je u nesvjest. Tada je sve počelo. Otišao je u bolnicu, ali ubrzo se vratio kući. Nakon nekoliko dana opet se onesvjestio. Tada je ostao u bolnici, na Osječkoj kardiologiji. Neko vrijeme liječnici sa svojim ekipama nisu shvaćali u čemu je stvar. Napokon su sve shvatili. Morao je dobiti "pacemaker", spravicu za "bolje" kucanje srca. Nakon operacije došao je kući. Već slijedeći tjedan otišao je na rehabilitaciju na jezero sa svojom braćom. Tamo mu je bilo odlično. Zadnjih par dana nije bilo sve "OK". Put kući jedva je preživio. Morao je ostati u bolnici. Prva 3 dana nam je prepričavao događaje s jezera.. 4. dan su ga morali uspavati u umjetnu komu tj. imao je stafilokoknu sepsu. Otkazali su mu jetra, pluća i bubrezi. Nakon 36 dana kome su ga probudili. Nije mogao pričati još oko tjedan dana. Svako poboljšanje smo slavili i nadali se skorašnjem povratku. No, nije bilo tako, bilo je još gore. Morao je u Zagreb. Nije znao za sebe, a ni za nas. 2 mjeseca je bio tamo. Onda se vratio kući. S vremenom mu je sve bolje i bolje. Mora na još jednu operaciju, ali ta je rutinska. Sretno njemu!

Ana Matijević, 5.a