DANI KRUHA- DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE
Autor: Iva Tucaković, 28. 10. 2021.

Dana 18. listopada 2021.god. u našoj školi prigodnom priredbom i Sajmom kruha svečano smo obilježili Dane kruha i dane zahvalnosti za plodove zemlje. Priredbu su pripremili „Mali kreativci“ sa svojom vjeroučiteljicom.

Priredbu smo započeli radosnom pjesmom  Stvorova u kojoj slavimo i zahvaljujemo  Bogu za prirodu i cijeli stvoreni svijet. Kratkim izrekama o kruhu ( BITI DOBAR KAO KRUH, TKO TEBE KAMENOM TI NJEGA KRUHOM…) , poučili smo i potaknuli našu djecu kako je važno biti dobar, te drugima praštati i ne osvećivati se.
Uz pomoć prigodnog recitala i kratkog igrokaza zajedno smo prošli put nastanka kruha od sijača i sjemena do trpeze. Recitacijom „Poštujmo kruh „ poučili smo i potaknuli sve gledatelje kako se trebamo ponašati prema kruhu, tj. prema hrani i kako trebamo biti zahvalni na onome što imamo.
Istog dana, 18. listopada provedena je molitvena inicijativa „Milijun djece moli zajedno“ ,tisuće djece na svim kontinentima moli molitvu krunice za mir i jedinstvo u svijetu. Označavajući Dane zahvale za kruh i plodove zemlje i mi smo se na  našoj  svečanoj priredbi priključili ovoj molitvi. Molili smo za mir, za jedinstvo ,za sve ljude koji su oboljeli od korona virusa u našoj domovini i cijelom svijetu, te za nas i naše obitelji. Molili smo za blagoslov hrane koju smo donijeli u školu i koju ćemo blagovati. Našu svečanost završili smo veselom pjesmom Kruh naš.
Marina Vukić Vdoviak