« Ožujak 2024 »

Likovni natječaj RADOST SLIKANJA UZ GLAZBU
Autor: Mirjana Knežević, 18. 5. 2021.

Početkom svake školske godine Hrvatska glazbena mladež raspisuje natječaj za najuspješnije likovno ostvarenje inspirirano slušanjem glazbe. Tjedan glazbe održava se u sklopu projekta Umjetnost na dlanu koji je organizirala Hrvatska glazbena mladež u suorganizaciji s Glazbenom mladeži Zagrebačke županije s ciljem približavanja glazbene umjetnosti mladoj publici u vrijeme kada su koncertne dvorane utihnule zbog utjecaja COVID-19 epidemije. Tjedan glazbe za mlade podržavaju Ministarstvo kulture, Gradski ured za kulturu Grada Zagreba i HEP kao glavni sponzor.

Ove godine tema su natječaja Planeti Gustava Holsta i to: Mars, donositelj rata Venera, donositeljica mira Merkur, krilati glasnik Jupiter, donositelj sreće Saturn, donositelj starosti Uran, čarobnjak Neptun, mistik.

Učenici sedmih razreda na satu glazbene kulture upoznali su autora Gustava Holsta te njegovo djelo „PLANETI“ (suita sa sedam stavaka).

Svoje glazbene impresije učenici sedmih razreda izrazili su u kombiniranoj likovnoj tehnici; akvarel, olovka, flomasteri.

Na natječaj smo poslali likovne radove učenika:

1. FABIJAN BJESNOVIĆ (7.a)
  2. PETAR HORVAT (7. a)
  3. SARAH KONJIĆ, (7. b)
  4. ZVONIMIR KOMARIĆ, (7. b)
  5. MIHOVIL VEGAR, (7. b)

Likovni radovi Petra Horvata i Zvonimira Komarića odabrani su za skupnu izložbu na kojoj će biti izloženi najbolji likovni radovi ostalih učenika osnovnih škola iz Hrvatske.

Čestitamo svim navedenim učenicima na sudjelovanju, a posebno Petru i Zvonimiru!

Vesna Lončar i Roko Idžojtić

Priloženi dokumenti: